Bratr nebo cizinec?

31. října 2013 v 1:28 |  Téma týdne

(Téma: Slováci)


První co mě napadlo bylo české přísloví ˝do očí bratr, za zády had˝.
Potom už jenom ti sousedovic Eláni, kteří ke mě občas pronikají přes ventilačku, jako dávka slovenského sentimentu.
Tuhle ráno 28. října, vstávám s mírnou kocovinou a neskutečnou chutí na ranní cigaretu.
Jako správný barbar, nemám ani sebemenší ponětí, díky kterému státnímu svátku jsem doma. Se špatným odhadem na nějakého mrtvého Václava, mi nakonec napověděl stolní kalendář.
Trochu si přestřelila děvče...
Vznik Českosloveska.
Aha.

A věřte nebo ne, nebyla jsem sama.
Což ve mě stejně evokuje pocit studu.
Ne, nemám v p**i na lehátku.

A Slováci.
Chutný jazyk.
Nechutná kapusta.
Kadibudka na chalupě.
Víc mi hlavou neprobléjskne.


 


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 31. října 2013 v 8:47 | Reagovat

K tomu obrázku a všem podobným výkřikům ať už tady nebo tam by mě zajímalo, kolik teda lidí už pomřelo hlady za jejich mzdu...A jakto, že ten, co to napsal, nedokáže očividně z platu vyjít, ale má internet, na kterém dokáže stáhnout obrázek Chucka a následně ho upravený nahrát, tedy má i počítač a tedy i elektriku...já tohle fakt nemám ráda, když si stěžuje někdo, kdo evidentně hlady netrpí.

2 Nuun Nuun | Web | 31. října 2013 v 14:46 | Reagovat

[1]:: Nebudu ti lhát, ale tvou ˝narážku˝ jsem moc nepobrala...
Na vysvětlenou, obrázek se samotným velkým Ch. Norrisem je tu především z recese, na pobavení a s tématikou mého článku nebo snad mou osobou nemá nic společného. Nevím proč si mi tady napsala něco tak ublíženého a kam si tím vlastně chtěla směřovat?
Nechci se tady pouštět do křížku o tom, jak je ten obrázek nehumánní, neboť je to nesmysl. Přeber si to, jak chceš. Já tím neútočím na Slováky nebo jinou existenci a jejich mzdy, nemá to být žáden posměšek, ani cesta k úvaze, jak jim pomoct nebo nějaké osobní srovnávání.

A řekla bych, že to tak nemyslel, ani samotný tvůrce tohohle obrázku. Nicméně, člověk co má internet, tím pádem elektriku, hladem netrpí? Další blábol... jde vidět, že pouze střílíš na slepo, protože nemáš z čeho vycházet, na tohle bych mohla napsat sto stránkové eseje... ale to bych zbytečně rozpoutala další bez východnou debatu...

Holka uvažuj, než něco napíšeš...

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 31. října 2013 v 15:52 | Reagovat

[2]: Ano, podle mě člověk, co má počítač a net netrpí hladem, protože kdyby neměl na jídlo, tak v první řadě se vzdá toho, co potřebuje méně, aby na to jídlo měl. Takže asi tak. A souvisí to s tím, jak každý druhý všude píše jak nikdo nemá peníze, jak se všichni mají strašně špatně a text podobný tomu na obrázku je brán jako něco, co je prostě fakt, i když ho někdo napíše z recese. Protože dalších padesát lidí řekne: Ano, tak to je. Ale když nedokážu vyžít z platu, ale dokážu o tom napsat na net, asi z toho platu dokážu zaplatit poplatky za to všechno, takže když dokážu tohle, ale nedokážu si koupit to, co potřebuju víc, neměl bych psát takový žvásty, ale něco s tím dělat a přehodnotit svoje potřeby. Já to prostě nemám ráda.
Napsat: To je teda doba, já na nic nemám, všichni jsme chudý...a při tom mít doma počítač, dvě televize, DVD, satelit, internet a kdo ví co všechno ještě. Člověk, který nedokáže vyžít z platu, pro mě není člověk, který má elektroniku, co ani neumím pojmenovat, vysedává u netu a žehrá. Proto to nesnáším ani jako vtip.
Prostě ano, člověk, co nemá na jídlo, ale dřepí u počítače, místo aby ho buď prodal, snížil výdaje a nebo si našel další práci nebo něco dělal, to je pro mě něco divnýho a rozumě uvažující člověk to takhle nevede.

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 31. října 2013 v 15:58 | Reagovat

Nebo úplně krátce řečeno a shrnuto: Nesnáším to pokrytectví, když někdo stvoří výše uvedený nebo podobný obrázek a ve skutečnosti vůbec neví, co to je s penězi nedokázat vyjít a jenom si myslí, že v takové situaci je. A nebo si to ani nemyslí, ale říká to, protože to ze stejného důvodu říkají všichni kolem něj. A štve mě to tak, že na podobné výkřiky nemůžu nereagovat.

5 Nuun Nuun | Web | 31. října 2013 v 17:18 | Reagovat

[4]: Mít v dnešní době střechu nad hlavou, elektriku a internet není žádné privilegium ani luxus. Kolikrát je to i nutnost. Sama bych bez připojení nemohla prakticky ani studovat. Doba je taková, že jsou věci, pro které se musíme obětovat, proto aby jsme byli praktičtí, měli přehled a žili na úrovni dnešního ˝normálního člověka˝. Řekla bych, že tohle odkazuje spíš na celkovou ekonomiku země a jednotlivců. Drahé výdaje k nepřiměřenému příjmu.

Tvůj názor respektuji i když mi připadá povrchní a založený na osobní spekulaci. Tváříš se zbytečně dotčeně. Tím, že budeš žít v přesvědčení, že když se lidi vrátí do doby kamenné, nebudou žít ničím jiným, než prací a seberealizací, nad vlastním přežitím, tak tím vypovídáš jenom to, že o tom vlastně vůbec nic nevíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama