Srpen 2011

Reklamy

26. srpna 2011 v 14:13

Reklamu jakéhokoli typu, vkládejte pouze zde.
Mimo tuhle rubriku ignoruji a případně mažu.

Tak... šiřte svá poselství (neboco)...


Naruto Geografie

22. srpna 2011 v 20:00 Naruto GeografieKonohagakure no Sato

Kirigakure no Sato

Kumogakure no Sato

Otogakure no Sato

Amegakure no Sato

Sunagakure no Sato

Takigakure no Sato

Kusagakure no Sato

Iwagakure no Sato

KIRIgakure Mapa

22. srpna 2011 v 19:59 KIRI Mapa
Hidden Mist Village; Vesnice skrytá v mlze, Mlžná vesnice
Vesnice v Zemi Vody (水の国, Mizu no Kuni), Hlavou vesnice je Mizukage.
Země Vody je orientovaná k živlu vody. Je složená z mnoha ostrovů, z nichž každý má své vlastní jedinečné tradice. Počasí této země je typicky chladné a plné mlhy a jezer. Některé části jsou obzvláště chladná kde sněží prakticky pořád (na takovém vyrůstal například Haku). Ostrov je od ostatních čtyř větších zemí poněkud vzálenější. Skrytá vesnice této země je Kirigakure (Mlžná, Vesnice ukrytá v mlze). Země vody je nejmenší z pěti velkých zemi. Pochází odtud např. Haku, Momochi Zabuza, Kisame.


Nrutův Velký Most

22. srpna 2011 v 19:34 KIRI Mapa

Tento most se objevil v první sérii Naruta pojednává se o něm od 6-19 dílu. Most nese jméno Naruto Ohashi neboli Narutův Velký Most - taky Most Velkého Naruta. Postavil ho Tazuno, aby ukončil Gatouovo týrání. Gatou ovládal zemi Vln a Tazuna proti jeho vůli začal budovat most, který by opět dovolil svobodný dovoz a vývoz, která by značně mohla obnovit ekonomiku země. Tazuna pojmenoval most po Narutovi, protože inspiroval jeho, jeho vnuka a zbytek občanů, aby se postavili Gatouovi.


KONOHA Mapa

22. srpna 2011 v 18:40 KONOHA Mapa

Hidden Leaf Village; Vesnice skrytá v listech, Listová vesnice
Skrytá vesnice Země Ohně (火の国 , Hi no Kuni, Fire Country), jedna z nejmocnějších skrytých vesnic v celém širém okolí. Domov Naruta a všech hlavních hrdinů seriálu. Hlavou vesnice je Hokage. (zdroj KONOHA.cz)


Domov Naruta

22. srpna 2011 v 18:39 KONOHA Mapa

Není známo jak Naruto přišel ke svému bydlení, ale od začátku seriálu ho má právě v tomhle domě/bytě. Bydlí tam sám (technická poznámka Nuun: to fakt nikomu není divné, že snad od Narození se stará sám o sebe a má svůj byt? :D Žádná Konohská sociálka nebo děcák, nic? :D)


Narutův pokoj se už objevil v mnoha dílech, tím nechci říct, že je to špatně vždyť je to bydliště hlavní postavy.. která umí být taky sem tam nepořádná, ale kdo to neumí.. že?

Co k Narutovi nevýhnutně patří:
~ jeho zelená žabí peněženka
~ černá čepička na spaní
~ instantní ramen na doma (když nesedí v Ichiraku, tak si dá ramen aspoň doma)
Ninja Akademie

22. srpna 2011 v 18:38 KONOHA Mapa

Každý kdo se chce stát ninjou musí nastoupit na ninja akademii kde se učí základy ovládání chakry a jutsu. Začíná jako učeň a časem se dostává k maturitním zkouškám, které lze i opakovat a při úspěchu se z něj stane Genin, který je zprávoplatněn plnit mise typu D možná i C. Ve výjmečných případech i vyšší, ale většinou za doprovodu Chuunina nebo Jounina. Jakožto Genin se může zůčasnit různých zkoušek kde se jeho hodnost může zvýšit, ale jsou velmi těžké proto záleží na schopnostech ninji, stategickém myšlení, výkonu a vypílení všech svých schopností na co nejlepší úroveň.


Hodnosti od nejnižšího stupně po nejvyšší :
~ Student Akademie (po složení zkoušky)
~ Genin (zpravomoceni začít plnit mise)
~ Chuunin (střední ninjové - vedou jiné ninji jako učitelé/vůdcové malých skupin)
~ Anbu (provádí mise nejvyšší úrovně, pracují v utajení přímo pro Hokageho)
~ Tokubetsu Jounin (něco mezi Chuuninem a Jouninem)
~ Jounin (velmi zkušení ninjové velitelé větších skupin)
~ Sannin (opravdová elita avšak tento titul byl udělen jenom třem ninjum)
~ Kage (titul Kage je udělen nejsilnějšímu ninjovi ve vesnici, který se ujímá vedení)

Panorama v Konoze

22. srpna 2011 v 18:38 KONOHA Mapa
Panorama/Památníky/Stavby by Konoha


~Hora Hokage~
Na celou Konohu má výhled velká hora do které jsou vytesané tváře všech Hokagu a to jak těch minulých, tak i současného. Je to památník, který má všem připomenout jejich nejmocnějšího ochránce Hokageho.

~Administrativní Budova~
Hlavní budova celé Konohy. Zde zasedá Hokage. Budova obsahuje mistnosti určené pro ninja poradu a osobních rádců Hokage. Nachází se pod Horou kde jsou vytesané hlavy Hokagu.

~Památník Hokage~
Tento pomník Ohnivé vůle je památkou na předchozí Hokage. Není známo zda byl pomník věnovaný speciálně pro třetího Hokageho, ale je to pravděpodobné. Památník je s výhledem i na ostatní ninji, kteří padli v bitvě stejně jako i syn třetího Hokageho Sarutobi Asuma.

~Shuumatsu no Tani ( Údolí konce )~
Sochy označují hranici mezi zemi Ohně a zemi Rýžového pole. Je to taky označení velké bitvi mezi shinobi kdy na jedné straně stojí Uchiha Madara a na straně druhé právě země Ohně stojí první Hokage.

~Chrám Ohně~
Tento chrám je domovem pro speciálně vyškolené mnichy.

Pošta Kohoha

22. srpna 2011 v 18:37 KONOHA Mapa

Jako předávání zpráv pro ninji na misích a nebo jako rychlé sdělení z misí či pro rychlou domluvu mezi vesnicemi (např. v případě akutní žádosti o pomoc apod.) se používají speciálně vycvičení ptáci, kteří doručují zprávy.


Osobně nevím přesně jak napsat ninji, kteří mají toto na starost (ninja pošťáci? :D)

Nemocnice Konoha

22. srpna 2011 v 18:36 KONOHA Mapa

Nemocnice ve vesnici slouží převážně pro zraněné ninji z boje. Pracují tu ninja medici, kteří jsou speciálně vytrénovaní používat svou chakru k léčení (podle všeho se nemůže ninja medikem stát každý je to velmi náročné a jsou potřeba předpoklady). Musí se vyznat v léčivech/bilinkách a umět přesně použit chakru tam kde je potřeba.


Jeden z nejlepších ninja mediků je samotná pátá Hokage Tsunade, která je tím proslavená. Dále v jejich šlápějích pokračuje Sakura, která pokládá Tsunade za svého mistra. Ino se po nějaké chvíli taky prosadí jako medik.